×

Okul Tören Bayrağı

Okul Tören Bayrağı
Okullarda düzenlenen özel törenlere uyarlanan tüzüğe göre üretilmiş olan okul tören bayrağı çeşitleri, 250 cm direk boyuna sahip direklerde 100 x 150 cm boyutlarına uygun şekilde üretilmektedir. Tören bayrağını kullanan okulların ve diğer kurumların dikkat etmesi gereken en önemli husus, bayrak baskısının kaliteli olmasıdır. Keza, baskı kalitesi en alt seviyelerde olan bayraklar, kısa süre içerisinde hem baskı yüzünün eskimesine hem de bayrak yüzeyinde yırtılmalara sebebiyet vermektedir. Esas olan şey ise tören bayrağı üretiminde kullanılan saten kumaştır. Kumaşın saten olması bayrak baskının kalitesini de arttıracaktır. Bu iki kalite uyumu pekiştiği anda ise tören bayrağı kaliteli bir canlılık kazanmış olacaktır.
Bayrak Ölçüleri Nasıl Olmalı?
Biraz öncede belirtildiği üzere okul tören bayrağı 250 cm direk boyuna göre tasarlanacak ölçülere sahip olmalıdır. Bu ölçüler dahilinde tören bayrağının genel ölçü ve detay özellikleri şu şekilde sıralanabilir;
Malzeme ahşap kaplama tören diğeri ve saten kumaş şeklindedir
Direk özelliği ay yıldız amblemi bulunmakla birlikte alem vidalı sökülüp takınabilme yapısına sahip olmalıdır.
Bayrak ölçüleri 100 x 150 cm ve 150 x 225 cm şeklinde olmalıdır
Bayrak kumaşı çift kat saten ve atlas parlak olmalıdır
Tüm bu özelliklerin yanı sıra okul tören bayraklarında Türk Bayrağı’nın etrafına püskü, sim ve saçak gibi ek özellikler de yerleştirilmektedir. Okul törenlerinde görsellik açısından güçlü bir uyum oluşturan bu bayrak seçeneği, uzun yıllara dayanıklı ve verimlilik gösteren bir yapıya sahiptir.
Tören Bayrağı Fiyatlandırmaları
Okul tören bayrağı fiyatlandırmaları bayrağın kalitesine göre de değişim göstermektedir. Sıralanmış olan özelliklere sahip bir bayrak satın aldığınız zaman, uzun yıllar boyunca okul ve resmi kurumlarda bu bayrağı sıkıntısız bir şekilde kullanma imkanı yakalayacaksınız. Bu hususta bayrağın kumaş kalitesi, bayrak direğiyle uyumu ve genel ölçü özellikleri her zaman dikkate alınarak oluşturulmaktadır. Bu unsurların göz önünde bulundurulduğu bir bayrak alışverişinde verimli sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır. Görsellik açısından muazzam, dayanıklılık bakımından kalite arz eden tören bayrakları, okulların en önemli simgelerinden birisi kabul edilecektir.

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

bayrak bayrakçı Bayrak makam bayrağı flama Kırlangıç Bayrak Kırlangıç Bayrak fiyatları Maşa Bayrağı Reklam Bayrağı Türk Bayrağı Türk Bayrağı Fiyatları bayrak siparişi Bayrak Firmaları Bayrakçı İstanbul Taraftar Bayrağı

Albayrak Bayrak

Bayrak

Bayrakçı

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı