×

Bingöl Yerel Seçim Bayrak imalatı

Bingöl Yerel Seçim Bayrak imalatı
Bilindiği üzere yerel seçimler Türkiye Cumhuriyeti Devleti kanunlarına göre beş yılda bir yapılmaktadır. Bu seçimlerde halk kendi özgür iradesiyle kararlar verir ve dilediği şahıs ile partiyi yöneticisi seçer.
Adaylar yerel seçimlerden önce çeşitli propagandalarla halkla diyaloğa girmeye ve kendini seçmene inandırmaya çalışır. Burada amaç oy toplamaktır.
Propagandalardan bazıları da il ve ilçeleri bayraklarla donatmaktır. Bingöl ilinde de seçim öncesi aşamaları bu şekildedir. Bingöl yerel seçim bayrağı yönetici adaylarının yöre halkıyla görsel iletişim sağlayabilmesi için kullanılan bir unsurdur.

Bingöl İlçeleri ve Ekonomisi
Bingöl ilinde merkez belediyesi haricinde ilçe belediyeleri de bulunur. Bunlar; Adaklı Belediyesi, Genç Belediyesi, Karlıova Belediyesi, Kiğı Belediyesi, Solhan Belediyesi, Yayladere Belediyesi, Yedisu Belediyesi olmak üzere yedi ilçedir. Bu ilçelere bağlı olarak birçok köy ve mahalle bulunur.
Köy ve mahalleleri muhtarlar, il ve ilçeyi ise belediye başkanları yönetir. Nüfusun %65’i il ve ilçelerde yaşar. Kalan %35’lik kısmı ise köylerde.
Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bingöl de geçim tarım ve hayvancılıkladır. Ekonominin çoğunluğu sulak alan arazilerine bağlıdır. Bu nedenle Bingöl belediye bayrağı içerisinde tarım ve hayvancılık imgeleri bulunur.
Bingöl’de arıcılık da oldukça uygulanan bir sistemdir. Ancak modern ve teknolojik yöntemler kullanılamadığı için fazla gelişememiştir. Bunların dışında şehirde linyit, fosfat ve demir yatakları da bulunur. 1950 yılının ardından şehir oldukça gelişmiştir.

Bingöl Seçimlerinde Aday Tanıtımları
Mahalli idari seçimler öncesinde başkanlığa aday olan bireyler partilerinin de desteğini alarak kendilerini kısaca tanıtan ilanlar bastırır. Bu ilanlar kimi zaman afiş kimi zaman flama kimi zaman poster şeklinde olur. Bingöl belediye aday posterleri de Bingöl ilinde ve ilçelerinde adayların yapacağı seçim öncesi tanıtımlarındandır.
Adaylar bu posterlerde; aday oldukları parti simgelerini, kendi isim soy isimlerini, kimi zaman mesleklerini, fotoğraflarını ve kendilerini tanıtan kısa birkaç cümleyi aktarır. Bu açıdan cadde ve sokak aralarına asılan posterler adayın ulaşamadığı seçmen kesimine kısaca kendini anlatabilmesi açısından önemlidir. Böylelikle halkın aday hakkında bilgisi olur. Bu da insanları adayı araştırmaya iter.

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

bayrak bayrakçı Bayrak makam bayrağı flama Kırlangıç Bayrak Kırlangıç Bayrak fiyatları Maşa Bayrağı Reklam Bayrağı Türk Bayrağı Türk Bayrağı Fiyatları bayrak siparişi Bayrak Firmaları Bayrakçı İstanbul Taraftar Bayrağı

Albayrak Bayrak

Bayrak

Bayrakçı

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı