×

Batman Yerel Seçim Bayrağı

Batman Yerel seçim Bayrağı
Batman gerek coğrafi konumu gerek tarihi olarak Türkiye’nin en önemli Güney Doğu Anadolu şehirlerinden biridir. Batman Belediyesi’ne bağlı ilçeler; Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Sason, Kozluk olmak üzere beş adettir. Bu ilçelere ek olarak bir de merkez vardır. İlçelere bağlı olarak da toplam 272 köy vardır. Bu ilçelerin yönetimi belediyeler tarafından, köylerin yönetimi ise muhtarlıklar tarafından yapılmaktadır.
Belediye ve muhtarlık yönetimleri Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre beş yılda bir yeni bir oylama yapılarak değişir veya aynı kalır. Seçmenler bu oylamalarda partilerin ve şahısların birçok seçim propagandasına dikkat eder.
Yerel seçimlerde adaylar halka hitap ederken görsel reklamlara ciddi yatırımlar yapmaktadır. Bu yatırımlardan bazıları gazetelere ilan vermek, reklam adına afiş, bayrak vb. bastırmaktır. Batman yerel seçim bayrağı, bölge halkının dikkat ettiği en mühim unsurlardan biridir. Çünkü bayrak demek kişinin vatani duygularına hitap etmektir.
Batman Bayrak İçeriği Tercihi
4.654 km2’lik yüzölçümüne sahip olan şehirde yarım milyondan fazla insan yaşamaktadır. Bu insanların neredeyse %70’lik kısmı seçmen olarak oy kullanmaktadır.
Batman’da camiler, medreseler ve olmazsa olmaz Hasankeyf meşhurdur. Yöre halkı da bu unsurlara oldukça dikkat etmektedir. Bu nedenle bölgede belediye başkanlığına aday olan parti yöneticileri veya bağımsız adaylar bu unsurlara önem vermelidir.
Batman belediye bayrağı da bu unsurlara ve şehrin dokusuna değer verir, üzerinde taşır. Yönetici adayları bu bayrağı seçim öncesi yaptıkları reklamlarda kullanırsa oldukça fayda görebilirler.
Batman Da Şehir Dokusunun Önemi
Seçmenlerin her zaman bam teline basacak maddelerden biri yönetici adaylarının şehir dokusuna vereceği önem olduğu yukarıda yazıldı. Bu şehir dokusu kimi zaman tarihin derinliklerinde kimi zaman coğrafyada kimi zaman da yaşayan halkın arasındadır.
Batman ili Türkiye’ de şehir özellikleriyle adından sıkça söz ettiren bir şehirdir. Burada belediye başkanlığına aday olacak kişiler, seçmenlerin ilgisini bu yönde yapacakları çalışmalarla çekebilir. Batman belediyesinde adaylar afişlerini ve ilanlarını şehir dokusuna bağlı bastırabilir. Batman belediye aday posterleri de afiş ve ilanlar gibi bastırılabilir. Artı yönü posterlerin büyüklük açısından daha çok dikkat çekecek olmasıdır.

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

bayrak bayrakçı Bayrak makam bayrağı flama Kırlangıç Bayrak Kırlangıç Bayrak fiyatları Maşa Bayrağı Reklam Bayrağı Türk Bayrağı Türk Bayrağı Fiyatları bayrak siparişi Bayrak Firmaları Bayrakçı İstanbul Taraftar Bayrağı

Albayrak Bayrak

Bayrak

Bayrakçı

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı