×

Bartın Yerel Seçim Bayrağı

Bartın Yerel Seçim Bayrağı İmalatı

Bartın yüzölçümü ve buna bağlı olarak nüfusu açısından çok büyük bir şehir değildir. Bu ilde merkez haricinde Ulus, Amasra ve Kurucaşile adlarında üç ilçe daha bulunmaktadır. Bu ilçelere bağlı olarak da 265 köy vardır.
Hiçbir topluluk başına buyruk yaşamaz, hepsinin bir yöneticisi vardır. Bu yöneticiler Türkiye Cumhuriyeti’nde halkın tercihiyle seçilir. En yüksek oyu alan parti veya şahıslar belediye başkanı ya da muhtar olurlar.
Yerel seçimlerde halkın tercihlerini belirleyen birçok faktör vardır. Bu faktörler zaman zaman bölgelere göre değişebilir. Bartın da halk oylamasında seçmenler bir adayı yönetici seçerken dürüstlüğüne, vaatlerinin gerçekçiliğine, halkla olan diyaloğa ve şehre olan hizmete bakmaktadırlar.
Bayrak anlam olarak vatan, millet, bütünlük demektir. Halk bu etmenlere olağanca vatani duygularıyla hassas davranır. Bartın yerel seçim bayrağı da bu nedenle adayların seçmene olan sesleniş biçimi olarak kullanılır.
Bayrakta Renklerin Önemi
Bartın belediye bayrağı ilhamını mavi ile yeşilin harmanlandığı Karadeniz renklerinden alır. Buranın halkı gelirini denizdeki balıkçılıktan ve otlak alanlardaki hayvancılıktan, tarımdan kazandıklarından mavi yeşil renklerini de önemserler.
Adaylar da seçmenin taleplerine hitap etmek amacıyla bu renkleri mutlaka halka seslenişlerinde kullanır. Köylerde ve mahallelerde muhtarlık adayları olsun, il ve ilçelerde de belediye başkanlığı adayları olsun görsel seslenişler benzerdir.
Eğer parti adayıysa parti logosu, aday olan kişinin fotoğrafı ve nereden aday olduğu, halka ufak bir sesleniş ve ilin özelliklerini taşıyan bayrak unsuru mutlaka görsel seslenişte yer almalıdır.
Bartın’da Halk Yöneticisi Adaylarının İlanları
Görsel seslenişler bayraklarla olduğu gibi flamalar, afişler, posterler, brandalarla da olabilir. Bunlar asıldıkları yere göre çeşitlilik göstermektedir. Baskı aşamasında en çok branda ve posterler kullanılır. Bartın belediye aday posterleri şehir merkezinde ve diğer üç ilçesinde asılan bir dikkat çekme unsurudur. Halkın dikkati büyüklük açısından diğer ürünlerden iri olan bu posterlerle çekilir. Postere olan ilgi arttıkça adaya ve adayın partisine olan ilgi de artar. Böylelikle oy alma potansiyeli yükselir. Oy yüksekliğine baplı olarak da aday yönetici seçilir.

Konu hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

bayrak bayrakçı Bayrak makam bayrağı flama Kırlangıç Bayrak Kırlangıç Bayrak fiyatları Maşa Bayrağı Reklam Bayrağı Türk Bayrağı Türk Bayrağı Fiyatları bayrak siparişi Bayrak Firmaları Bayrakçı İstanbul Taraftar Bayrağı

Albayrak Bayrak

Bayrak

Bayrakçı

WhatsApp WhatsApp Destek Hattı